سیاست های حریم خصوصی ماسک چیست؟

حفظ حریم شخصی کاربران از خطوط قرمز ماسک است و توسعه‌دهندگان «ماسک» تعهد می‌دهند داده‌های کاربران صرفا برای کنترل شیوع کرونا و سایر بیماری‌های واگیردار مورد استفاده قرار گیرد. اپلیکشن ماسک نسبت به محرمانه ماندن و صیانت از داده‌های شما تعهد سخت‌گیرانه‌ای دارد، صرفا به اطلاعاتی که خود شما به ماسک می‌دهید دسترسی دارد و اجازهٔ دسترسی به بقیهٔ اطلاعات گوشی شما را ندارد. همین اطلاعات نیز کاملا محرمانه می‌ماند. در نسخه‌های معتبر اپلیکیشن ماسک تمامی دسترسی‌ها به موقعیت و بلوتوث گوشی حذف شده است تا اطمینان خاطر بیشتری برای کاربران ایجاد شود. (نسخه‌های قدیمی اپلیکیشن ماسک مجبور به به‌روزرسانی به نسخه‌های معتبر هستند.) ماسک فقط داده هایی که به صورت واضح توسط شما رضایت به ثبت آن داده می شود را ثبت می کند. این داده ها فقط شامل مواردی هستند که به صورت خوداظهاری پر می‌شوند.

این داده ها شامل کلیه‌ی مواردی است که در قسمت‌های مختلف برنامه شما به دلخواه خود وارد می‌کنید. مواردی که شما به دلخواه خود وارد می کنید عبارتند از: شماره موبایل هنگام ثبت نام، اطلاعات مرتبط با سلامت روزانه که وارد می‌کنید و در صورت ثبت اعضای خانواده، شماره موبایل یا کد ملی که برای آن‌ها ثبت می کنید. دسترسی‌های پزشکان یا سایر افراد فقط به آن‌ها اجازه ثبت اطلاعات اضافه‌تری که خودشان بخواهند را خواهد داد.

لازم به ذکر است که اطلاعات مربوط به دستگاه مورد استفاده (User Agent) و شبکه اینترنت شما (IP) ممکن است در مواردی به صورت غیرساخت‌یافته (log)، جهت تشخیص حملات خرابکارانه علیه ماسک و با هدف بالا بردن امنیت ماسک ثبت شود.

 

استفاده از اطلاعات:

اطلاعاتی که از شما در ماسک ذخیره می‌گردد صرفا برای مبارزه با کرونا در ایران، مورد استفاده قرار می‌گیرد و ماسک، حتی اجازه‌ی استفاده از اطلاعات بی‌هویت شده‌ی شما برای مقاصد علمی را هم نمی‌دهد. ماسک تلاش خواهد کرد تا در اولین فرصت بی فایده شدن اطلاعات شما از حیث مبارزه با کرونا، آن‌ها را حذف کند. لازم به ذکر است که فقط داده‌هایی که توسط شما در قسمت "ورود اطلاعات سلامت روزانه" وارد می‌شوند با وزارت بهداشت به اشتراک گذاشته می‌شوند تا وزارت بهداشت با الصاق آن‌ها به پرونده‌ی الکترونیک سلامت شما، خدمات بهتری به شما ارائه دهد. همچنین در صورت صدور دستور قانونی از سوی مراجع قضایی، ماسک موظف به ارائه‌ی اطلاعات شما به این مراجع خواهد بود.